De la piscină, la spital. Nenorocirea unui fost procuror, care a dat de o albină în sticla cu băutură: Fiți atenți când vă duceți la odihnă
-
//
11.08.2025
Fostul procuror Radu Ceban a avut parte de o experiență neplăcută în timpul unei zile de odihnă la piscină. Într-un moment de neatenție, când a vrut să bea dintr-o sticlă cu băutură, a dat de o albină ce se ascundea înăuntru, a povestit acesta într-un filmuleț pe rețele.
Incidentul s-a soldat cu o înțepătură, care l-a făcut pe Ceban să meargă la spital, unde a primit îngrijiri medicale, scrie unimedia.info.
Fostul procuror a transmis un mesaj de atenționare către toți cei care merg la odihnă: „Fiți atenți, pe la piscină, cu astfel de băuturi în care nu se vede ce este înăuntru.”
„Am lăsat-o deschisă și, când am dat să beau, înăuntru se ascundea deja o albină”, a avertizat bărbatul.